Choć na pierwszy rzut oka, prace licencjackie pisane w języku obcym nie wydają się zbyt dobrym pomysłem, to w praktyce może to być dla studenta naprawdę poważna szansa na sukces. Jak to możliwe? To proste - praca licencjacka napisana po angielsku, czy też niemiecku, ułatwi wybicie się na zagranicznym rynku pracy.
Dziś wielu z nas marzy o pracy, czy też kontynuacji nauki zagranicą. Większe szanse na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie mają z całą pewnością ci, którzy studia pierwszego stopnia kończą pracą licencjacką sporządzoną w języku obcym. Co ważne, takie rozprawy można pisać niemal na każdym kierunku, a polskie uczelnie są temu niezwykle przychylne.
Okazuje się więc, że pracę po angielsku, czy też niemiecku można z powodzeniem napisać na kierunkach niefilologicznych. A że daje to sporo profitów, to coraz więcej studentów podejmuje kroki w tym kierunku.
Co ważne, praca licencjacka pisana w języku obcym, zazwyczaj może być krótsza i bardziej praktyczna niż ta tworzona po polsku. Ponadto, wielu pracodawców zagranicą zwrócić może uwagę na jej tematykę, problematykę badawczą, czy też wnioski. Może się więc ona stać podstawą naszego zatrudnienia. Jeśli więc marzy nam się kariera zagraniczna, to licencjat w języku obcym ją otworzy i pchnie do przodu.